Sanal Ofisler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

sanal ofis ankara

Ticari olarak bir iş yürütüyorsanız, işlerinizi yasal bir şekilde ilerletebilmek amacıyla bir şirket kurmalısınız. Ve bu işlemler için yasal olarak ofis adresi göstermek zorundasınız. Peki, şirket kuruluşu yapacakların tüm bu işlemlerin yanı sıra sanal ofisler hakkında bilmeniz gerekenlerden bahisedelim.

1) Sanal Ofisler Yasal mıdır?

Türk Ticaret Kanunu’nda yer verilen ifadelere binaen, sanal ofislerin işletilmesi ve yasal adres olarak kullanımı ülkemizde tamamen yasadır. Vergiye tabi olarak yaptığınız işin, yasal olarak bir faaliyet adresine sahip olması zorunludur. Bu durumlarda ise sanal ofisler, devletin firmanıza her an ulaşabileceği bir aracı konumundadır.

2) Sanal Ofis Fiziki Olarak Kullanabileceğiniz Yer Sunar mı?

Bu tür ofis hizmeti sunan birçok firma fiziki olarak; toplantı salonları, atölye, stüdyo ve çalışma alanı şeklinde gereksinim duyabileceğiniz bölgeleri kullanıcılarına sağlamaktadır. Böylelikle, toplantı veya video kaydı yapma şeklinde ihtiyaçlarınıza yönelik konularda size dilek ettiğiniz biçimde alan hizmetleri sunmaktadır. Fiziki alanlara ek olarak kullanıcılarına operasyonel yardımcı de sağlamaktadır. Bu operasyonel yardımcı sunar; telefonlarınızın karşılanıp size aktarılması, posta ve kargolarınızın yönetimi şeklinde olabilmektedir.

3)  Sanal Ofis Sözleşme Süresi Nedir?

Sanal ofis, müddetsiz bir kontrat sistemidir. Sözleşme, senelik olarak imzalanır; sadece kontrat maddeleri arasında, sözleşmenin otomatik yenileneceğine dair madde barındırmasına dikkat etmelisiniz. Böylece, müddetsiz olarak yazıhane imkanlarından yararlanabilirsiniz. Sözleşme yahut anlaşma yapmanız için kısıtlayıcı bir tarih aralığı yoktur; arzu ettiğiniz devre aralığında kontrat yapabilirsiniz. Bu yazıhane türü ile firma açtığınızda şirketiniz; şahıs, anonim yahut limited firma olabilir. Ayrıca, bütün firma türleri için hizmet sağlanmakta ve yasal olarak da herhangi bir mani bulunmamaktadır.

4) Fesih Talebi Nedir? Nasıl Yapılır?

Hukuki bir terim olan fesih, sözleşmenin sonlandırılması, kaldırılması ve geçersiz kılınmasıdır. Sanal ofis olarak tercih edeceğiniz firmaya bağlı olarak değişiklik yapmak yada fesih talebinde bulunmak istiyorsanız, bunu online bir biçimde hizmet aldığınız zeminin web sitesinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu yazıhane türünde hizmet sunan birçok şirket, 1 ay öncesinden haber verildiği sürece kullanıcılarına fesih sürecinde kolaylık sağlamaktadır. Bu hizmeti kullanmayı düşünenler kontrat imzaladığı süreçte, uzun soluklu kontratlar imzalamamaya ve extra mali yüklerin olmadığına dikkat etmelidir.

Sanal Ofisim Ankara ile Şirketinizi Hızlıca Kurun!

Şirket kuruluşu sürecinde maliyeti düşürmek ve oradan da sanal yazıhane benzer biçimde birçok operasyonel destekten yararlanmak istiyorsanız, Ofis Ankara’nın sunmuş olduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Sanal Ofis ile hem şirketinizi kurabilirsiniz bununla beraber bütün finansal süreçlerinizi dijital olarak yönetebilirsiniz. Şirket kurulumu, online ön muhasebe programı, sanal ofis, e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-Serbest Meslek Makbuzu hizmeti benzer biçimde bütün süreçlerde yanınızdayız. Daha ayrıntılı malumat için tıklayınız.

 

reklam ajansı Ankara Reklam Ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri ankara falcı ankara medyum online falcı süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi mantar yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi topraksız tarım eğitimi ankara muhasebeci