Sanal Ofis Nedir? 

Sanal Ofis Ankara

Günümüzde imkanların ve iş odaklarının gelişmesi ve değişmesi ile kendi işini kurup yükselmek isteyen insan sayısı artmış durumda. Günümüz dünyası kendi yeteneklerini girişim haline getirip, ticarete atılıp para kazanmak ve kurumsallaşmak isteyen girişimciler için oldukça yeni fırsatlara ve imkanlara sahip. Mantıklı ve para eder fikirler ve işlenebilir yetenekleri olan herkes ticaret dünyasında yer edinmenizi ve yükselmenizi sağlayacak yegane şeylerdir.  

Fakat ticaret kanunları gereğince iş yapan ve gelir elde eden her işletme vergi vermeli ve somut bir adrese sahip olmalıdır. Fakat gerek ekonomik koşullar gerekse sermaye azlığı işletme sahibi olmak için oldukça maliyetli olabilir. İşletme maliyetleri sektöre atılmak isteyen yeni girişimcilerin iş kurup başlama yönünde kimi zaman büyük engeller oluşturmaktadır. İşte bu engeli aşabilmek ve girişimcilere fırsat sunabilmek için sanal ofisler iyi bir alternatif oluşturmaktadır. Sanal ofis Ankara girişimcilere düşük maliyetlere işleme açık bir adres oluşturmak için ortaya konan bir işletme alternatifidir. Düşük kira bedeli ve ofis işleri için kolaylaştırıcı birçok hizmeti bulunmaktadır. 

Sanal Ofis Yasal Mıdır? 

Sanal ofisler hakkında Türk Ticaret Kanunu’nda herhangi bir ek gösterilmemiştir. Size ulaşılabilecek bir adres olduğunda ve şirketiniz resmi olarak gözüktüğünde bir sorun teşkil etmeyeceği gibi sanal ofislerde de herhangi bir illegallik durumu söz konusu değildir. İş adresinizin yasal olması, şirket bilgilerinizin ve iletişim bilgilerinizin gerçek olduğuna dair bir kantınınız olması sanal ofis açmanızda yeterli gereksinimler olacaktır.  

Sanal Ofis Ne İşe Yarar? 

Sanal ofislerin tek iyi yanı girişimcilere kullanabilecekleri bir iş adresi sunması değildir. Aynı zamanda e-fatura, sekreterlik ve birçok ofis işlemlerinde ulaşılabilirlik açısından birçok avantaj sunmaktadır.  

Sanal Ofis Maliyeti Nedir? 

Türkiye’de özellikle büyükşehirlerde, bulunduğu lokasyon ve ek maliyetlere göre değişen birçok sanal ofis fiyatı bulunmaktadır. Sanal ofis kiralarken karşılaşacağınız ek maliyetlere özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Adres fiyatının 75TL olduğu sanal ofisler birçok sürpriz ek maliyetle birlikte 600TL veya 1200TL gibi fiyatlara sıçrayabilmektedir. Bu yüzden sanal ofis kiralamadan önce iyi bir araştırma yapmalı ve oluşacak maliyetlere göre davranmalısınız.  

Ev Adresi Yasal Adres Olarak Gösterilebilir Mi? 

Eğer ev adresinizi sanal ofisiniz olarak göstermek istiyorsanız birçok koşula sahip olmanız gerekmektedir. Eğer ev sahibi değil de kiracıysanız ev sahibinizden bunu yapmak için izin almanız gerekebilir. Apartman dairesinde yaşıyorsanız da apartmanınızda yaşayan diğer insanların da buna onayı gerekmektedir. Ayrıca evinizin bir bölümünü çalışma yerinizi olarak belirtmeniz de gerekebilir. Ve eğer evinizi sanal ofisiniz olarak göstermek istiyorsanız ek olarak stopaj vergisini ödemek zorunda kalırsınız. Yani bu durumlarda evinizi sanal ofis olarak göstermek yeni bir girişimci iseniz pek karlı olmayacaktır.

reklam ajansı Ankara Reklam Ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri ankara falcı ankara medyum online falcı süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi mantar yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi topraksız tarım eğitimi ankara muhasebeci