Sanal Ofis Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sanal Ofis Ankara

Son zamanların yükselen trendi sanal ofis son hızla popülerleşmeye devam ediyor. Şirket kurmak isteyen girişimciler sanal ofis kullanarak birçok evrakı tamamlayabilmektedir. Sanal ofis şirket kurulum sürecinde girişimcilere resmi bir iş adresi sunarak süreci kolaylaştırmaktadır. Peki nedir bu sanal ofis? İşte sanal ofis hakkında bilmeniz gerekenler…

Sanal Ofis Yasal Mıdır?

Sanal ofis söz konusu olduğunda en çok sorulan soru bu durumun yasal olup olmadığıdır. Türkiye’de Türk Ticari Kanunu baz alındığında sanal ofisin tamamen yasal olduğu görülmektedir.

Şirket kurmak isteyen bir girişimciyseniz yaptığınız işin bir adrese ve iletişim kanallarına sahip olması gerekir. Sanal ofis de devletin size ulaşabilmesi için bir adres sunmaktadır. Özellikle de yeni açılan şirketler sanal ofis ile maliyetlerini düşürebilmektedir.

Sanal Ofis Fiziki Bir Alan Sunar Mı?

Sanal ofisler genellikle internet ortamında ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren ve fiziki bir alana daha az ihtiyacı olan firmalar tarafından kullanılmaktadır. Türkiye’de sanal ofis ‘home ofis’ mantığıyla karıştırılsa da ikisi tamamen farklı şeylerdir. Sanal ofiste normal bir iş yeri kiralama işlemi yapılır ve adres olarak bu iş yeri gösterilir. Kişiler evden çalışsa da evlerini bir ofis gibi kullanmaları gerekmez.

Fiziki olarak bir iş yerinde bulunması gerekmeyen kişiler sanal ofis ile işlerini yürütebilir. Örneğin çoğunlukla mahkemede olan ve müvekkilleriyle dışarıda görüşmek isteyen bir avukat sanal ofis kullanabilir.

Sanal Ofiste Mesai Saatlerine Uymak Gerekir Mi?

Geleneksel ofis mantığında katı mesai saatleri mevcuttur. Çalışanların bu katı giriş ve çıkış saatlerine koşulsuz uyum sağlaması beklenir. Ancak sanal ofiste durum böyle değildir.

Sanal ofis ile çalışan kişilerin katı mesai saatlerine uyması gerekli değildir. Bu kişiler esnek saatlerle çalışabilirler. Ayrıca fiziki bir ofise gidip gelirken kaybolan süre sanal ofiste çalışma saatlerinin içine dahil edilebilir. Bu da daha verimli bir çalışma süreci yaratacaktır.

Sanal ofiste esnek mesai saatleri hafta sonu ve resmi tatiller için de geçerlidir. Günün her saatinde veya hafta sonlarında da esnek mesai mantığıyla ofis islerine zaman ayırmak mümkündür.

Sanal Ofis İle Dünyanın Her Yerinde Çalışma İmkanı Elde Etmek Mümkün Müdür?

Evet bu mümkündür. Sanal ofis kiralama işlemi dünyanın her yeri için geçerlidir. Bu durum hali hazırda fiziki bir ofisi bulunan şirketler için de oldukça olumlu bir durumdur. Örneğin fiziki olarak İstanbul’ da bulunan bir şirket New York’ ta ya da Paris’ te sanal ofis kiralayarak işlerini buralarda da sürdürebilir.

Globalleşen günümüz dünyasında sanal ofislerin böyle bir avantaj sunması oldukça yararlıdır. Globalde yer edinmek isteyen şirketler sanal ofis kiralayarak bunu başarabilir.

Sanal Ofis Masrafları Fiziki Ofislerden Az Mıdır?

Yeni açılan şirketlerin kaynakları tüketmemek adına masrafları azaltmaya çalışması oldukça normaldir. Fiziki ofis masraflarından kaçınmak isteyenlerin en iyi tercihlerinden biri de sanal ofislerdir. Sanal ofislerin masrafları fiziki ofislerden daha azdır.

Bazı sanal ofis sahipleri kimi zaman müşteriler için evrakları teslim alacağı ya da toplantı yapabileceği toplantı odaları gibi alanları kiralayabilir. Bu durumda masrafların biraz artması da oldukça normaldir. Ancak bunun dışında sanal ofis masrafları oldukça uygun bir düzeydedir.

reklam ajansı Ankara Reklam Ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri ankara falcı ankara medyum online falcı süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi mantar yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi topraksız tarım eğitimi ankara muhasebeci